O rekolekcjach w Dworku

Rekolekcje w "Dworku" umożliwiają zastanowienie się nad znaczeniem codziennych zajęć, wartością życia rodzinnego oraz oddaniem Bogu i innym, w świetle podstawowych prawd wiary Katolickiej.

Rekolekcje w "Dworku" to tradycyjne, ciche rekolekcje, prowadzone przez księży z Prałatury Opus Dei dla mężczyzn lub kobiet. Nasze centrum konferencyjne posiada dwie części - starą z 1902 r. i nową z 2002 r. W Dworku są dwie kaplice, dwa duże salony, jadalnia, sale do nauki i miejsce dla 40 gości. Ścieżki spacerowe i mała kapliczka Matki Bożej w parku pomagają uczestnikom w zachowaniu ducha modlitwy i skupienia.

Podczas jednego dnia rekolekcji uczestniczy się we Mszy świętej, wysłuchuje czterech rozważań prowadzonych w kaplicy przez księdza, odmawia wspólnie różaniec oraz przyjmuje się błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Istnieje zawsze możliwość rozmowy z księdzem prowadzącym rekolekcje oraz przystąpienie do Sakramentu Spowiedzi.

Większość pokoi jest indywidualna. Wszystkie posiłki są zapewnione, istnieje możliwość przygotowania posiłków wg osobistych diet.

Czasem odbywają się równocześnie dwa kursy rekolekcyjne, jeden w starej, a drugi w nowej części.

Rekolekcje w "Dworku" razem z innymi działalnościami Opus Dei służą wspólnemu celowi, o którym mówił jego założyciel, św. Josemaria Escriva:

 “Celem do jakiego dąży Opus Dei jest przyczynianie się do poszukiwania świętości i wykonywania apostolatu przez tych chrześcijan, którzy żyją w świecie, jakikolwiek by nie był ich stan i uwarunkowania. Dzieło zrodziło się, by przyczyniać się do tego, aby ci chrześcijanie, włączeni do tkanki społeczeństwa świeckiego - ze swoją rodziną, przyjaciółmi, swoją pracą zawodową, swoimi szlachetnymi aspiracjami - zrozumieli, że ich życie, takie jakim ono jest, może być okazją do spotkania z Chrystusem: to znaczy, że jest drogą do świętości i apostolstwa. Chrystus jest obecny w każdym uczciwym zadaniu ludzkim: życie zwykłego chrześcijanina - które być może wyda się komuś pospolite i marne - może i winno być życiem świętym i uświęcającym.”

(Rozmowy z prałatem Escrivá, p. 60)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekolekcje ze św. Josemarią Escrivą

Wykonanie: Tworzenie stron www :: SOLmedia.pl 2019