PODLASKIE TOWARZYSTWO OŚWIATOWO-KULTURALNE
REGULAMIN
PRZEKAZYWANIA DAROWIZN ONLINE
NA RZECZ PODLASKIEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWO-KULTURALNEGO
- Strona internetowa https://dworek.org.pl prowadzona i administrowana jest przez Podlaskie Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne z siedzibą w Bożej Woli 15, 05-332 Siennica, wpisane do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000233364, NIP 8221965964, REGON 711565507, zwane dalej „Stowarzyszeniem”.
- Niniejszy regulamin określa warunki przekazywania dobrowolnych darowizn pieniężnych on-line na rzecz Stowarzyszenia realizowanych przez stronę internetową Przelewy24.pl prowadzoną przez PayPro S.A., ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań, KRS: 0000347935, NIP: 7792369887, zwaną dalej „Serwisem”.
- Przekazanie darowizny w ramach Serwisu jest bezpłatne.
- Przekazanie darowizny następuje po dokonaniu płatności zgodnie z regulaminem Serwisu.
- Kontakt ze Stowarzyszeniem ws. Darowizn online możliwy jest telefonicznie za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: przyjaciele@dworek.org.pl. Wskazane dane kontaktowe służą do komunikowania się ze Stowarzyszeniem.
- Darczyńcą może być pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej.
- Aby darczyńca skutecznie przekazał darowiznę online na rzecz Stowarzyszenia, powinien zapewnić:
a) posiadanie urządzenia umożliwiającego dostęp do internetu,
b) korzystanie z przeglądarki internetowej o ustawieniach umożliwiających prawidłowe wyświetlanie strony internetowej oraz akceptującej cookies,
c) posiadanie aktywnego adresu elektronicznego.
- Jeżeli ze spełnieniem wymagań technicznych wiążą się opłaty, obciążają one darczyńcę.
- Darowizny można przekazywać 24 godziny na dobę. Stowarzyszenie nie jest odpowiedzialne za przerwy techniczne w funkcjonowaniu Serwisu.
- Serwis umożliwia dokonywanie płatności w formie darowizn na rzecz Stowarzyszenia. Przekierowanie do serwisów płatniczych następuje przez korzystanie z elektronicznego formularza umieszczonego na stronie https://dworek.org.pl. Wpłat darowizn on-line można dokonać z użyciem jednego z poniższych sposobów płatności: przelewy online, BLIK (realizowane przez serwisy Przelewy24.pl) oraz przelew tradycyjny na konto Stowarzyszenia.
- W przypadku, w którym darowizna online została już przekazana za pośrednictwem Serwisu na konto Stowarzyszenia, darczyńca wyraża zgodę na to, że po jej przekazaniu utraci prawo odstąpienia od umowy.
- Reklamacje należy zgłaszać za pomocą poczty elektronicznej na adres przyjaciele@dworek.org.pl lub pocztą tradycyjną na adres siedziby Stowarzyszenia (ul. Boża Wola 15, 05-332 Siennica). Ustosunkowanie się do zgłoszonej reklamacji nastąpi w przeciągu 30 dni roboczych od momentu jej przyjęcia (zarówno w przypadku reklamacji drogą mailową jak i pocztą tradycyjną). W treści zgłoszenia należy zawrzeć informacje o dacie przekazania darowizny, jej kwocie oraz przyczynie podjęcia czynności reklamacyjnych.
- Zakazuje się dostarczania poprzez Serwis treści o charakterze bezprawnym.
- Do kontaktu z darczyńcami stosuje się język polski.
- Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdej chwili z ważnych przyczyn, obejmujących w szczególności zmianę funkcjonalności strony internetowej https://zapisy.dworek.org.pl.
Zmiany dotyczące postanowień regulaminu są wiążące dla użytkowników strony internetowej z chwilą ich publikacji na ww. stronie Stowarzyszenia.
- W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy prawa.
- Prawem właściwym, które stanowi podstawę dla stosunków Stowarzyszenia z darczyńcą przed zawarciem umowy na odległość oraz prawem właściwym do zawarcia i wykonania umowy, jest prawo polskie.
- Zaistniałe kwestie sporne możliwe są do rozstrzygnięcia pozasądowo, natomiast w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, spór rozpatruje sąd właściwy miejscowo i rzeczowo dla siedziby Stowarzyszenia.
Boża Wola, 14 lutego 2022 r.